Game won't start - missing KnightOnline.exe
#2
Oyun neden açılmıyor?
Bazen launcher'dan starta bastığınız zaman oyunun açılmadığını görmüş olabilirsiniz. Bu durum neredeyse her zaman knightonline.exe'nin bir antivirüs ya da windows defender tarafından bloklanması ya da silinmesinden kaynaklıdır.
Bu sorunu kalıcı olarak çözmenin en kolay yolu oyun dosyalarımızı istisnalar listesine eklemek olacaktır. Bu işlemin nasıl yapılacağını aşağıdaki görsellerden inceleyebilirsiniz.

Neden antivirüs-windows defender KnightOnline.exe'de trojan algılıyor?
Bu durum neredeyse tüm knight online private serverlarda mevcuttur. Virüssüz private server exesi bulmanız imkansızdır diyebiliriz. dediğim gibi dosyaların virüslü gözükmesinin sebebi virüs içermesi değil, gizlenmiş verilerin antivirüsler tarafından virüs olarak anlaşılması.
Exe dosyasının paketlenmesi esnasında, üçüncü parti yazılımların çalışmasını engellemek için gerekli verilerin exe dosyası içerisine gizlenmesi gerekir. Bu durumda da bazı antivirüsler sözkonusu dosyaları virüslü olarak algılar.
Yayınladığımız client ile official Knight Online clienti arasında fark yok. Eski oyuncular bilir ki 1453 versiyon USKO dosyaları da antivirüs programları tarafından zararlı olarak algılanmaktaydı.

Windows defender ayarı ile oyunun açılmama sorununa çözüm
1- Başlat menüsüne "virüs" yazın ve üstte çıkan sonuca tıklayın.
[Image: REmhM5.png]

2- Virüs ve tehdit koruması başlığı altındaki "Ayarları yönet" e tıklayın.
[Image: JRzhja.png]

3- Biraz aşağı indiğinizde "Dışlamalar" bölümünü göreceksiniz.
[Image: 8OVkK2.png]

4- OhaGaming Client'in kurulu olduğu dizini seçin. İşlem başarıyla tamamlandığında klasörün eklendiğiniz bu listede görmelisiniz.
[Image: kQJYAu.png]

Sorun çözülmediyse oyun dosyalarını silip, yeniden aynı yere çıkartabilirsiniz.


Messages In This Thread
RE: Game won't start - missing KnightOnline.exe - by Immortal - 02-14-2021, 09:20 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)